2 Bed Middle Floor Apartment in Estepona i Estepona, Leilighet
Leilighet

Nyoppføring Leiligheter Absolute Estepona til salgs i Estepona

Absolute Estepona er et boutique-kompleks med 24 boliger, beliggende på Costa del Sol. Prosjektet ligger bare 550 meter fra strendene i Estepona, og tilbyr praktfulle utsikter over Middelhavet. Dette fredelige tilfluktsstedet kombinerer ro og skjønnhet, og inviterer beboere til å omfavne livsstilen de alltid har drømt om, i en fortryllende beliggenhet. Leilighetene har 2 soverom og 2 bad, med et boareal på 114 m².

€644 000 - €1 200 000
2-3
Soverom
2-3
Bad
114-153 m²
Boareal
Fra €644 000
Pris fra
0,8 km
Avstand til strand
Under oppføring
Byggestatus

Profilanalyse

Område

Absolute Estepona ligger i Buenas Noches-området i Estepona, mellom Estepona og Casares. Beliggenheten er en skjult perle, for det meste uberørt av turisme. Nærheten til Galera-stranden og det historiske Galera-tårnet gir området en ekstra attraksjon. Motorveien ligger tett på prosjektet.

Planløsning

Prosjektet retter seg mot kjøpere som søker en moderne bolig med havutsikt og tilgang til fasiliteter. Leilighetene er designet for komfort og stil, med funksjoner som private terrasser, klimaanlegg og felles svømmebasseng. Prosjektet passer for de som ønsker en avslappet livsstil nær stranden og golfbaner.

Byggestatus

Absolute Estepona er under konstruksjon, med forventet ferdigstillelse i andre kvartal 2026. Prosjektet består av 24 leiligheter. Kjøpere har mulighet til å tilpasse boligen med møbler etter eget ønske. Byggingen bruker moderne materialer og teknikker for å sikre høy kvalitet og energieffektivitet.

Viktig å vite

Prosjektet tilbyr ikke umiddelbar nærhet til større bysentre eller et bredt utvalg av offentlige transportmuligheter rett utenfor døren. Støy fra motorveien kan være en ulempe. Dette kan være en faktor for kjøpere som prioriterer et roligere, mer tilbaketrukket miljø utenfor sentrum.

Livsstil & Omgivelser

Absolute Estepona passer for de som ønsker en moderne leilighet med havutsikt på Costa del Sol. Prosjektet er ideelt for pensjonister som ønsker å tilbringe lange perioder i Spania, eller for familier som ønsker et feriehjem nær stranden og golfbaner. Beliggenheten er også attraktiv for de som jobber eksternt og ønsker å kombinere jobb med en avslappet livsstil.

Kvalitet & Standard

Leilighetene i Absolute Estepona er bygget med høykvalitetsmaterialer og moderne teknikker. Gulvene er belagt med store, rektifiserte porselensfliser. Badene er utstyrt med vegghengte toaletter og dusjskjerm i klart glass. Kjøkkenet er fullt utstyrt. Prosjektet legger vekt på energieffektivitet med doble vinduer og gode isolasjonsløsninger. Detaljene i kvalitet kan endres i byggeperioden.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Prisene for leilighetene i Absolute Estepona starter fra €644 000 og går opp til €1 200 000. Prisen varierer avhengig av størrelse, beliggenhet i komplekset og eventuelle tilleggsvalg. Kjøpere kan velge mellom forskjellige planløsninger og finisher for å tilpasse boligen etter sine preferanser.

€644 000
Pris fra
2-3
Soverom
2-3
Bad

Omgivelser & Livsstil

Absolute Estepona tilbyr en kombinasjon av kystliv og tilgang til lokale fasiliteter. Hverdagen kan inkludere morgenturer langs stranden, etterfulgt av lunsj på en av de mange restaurantene i nærheten. Kvelder kan tilbringes på terrassen med utsikt over Middelhavet. Området er rolig, men har likevel enkel tilgang til daglige nødvendigheter som supermarkeder og apotek.

Beliggenhet & Området: Estepona

Nærområdet & Tilgjengelighet

Absolute Estepona ligger i et område med god infrastruktur og tilgang til ulike fasiliteter. Det er flere restauranter, skoler og butikker i nærheten. Estepona sentrum ligger en kort kjøretur unna, og tilbyr et bredere utvalg av tjenester og underholdning. Området er kjent for sine vakre strender og golfbaner, som gir mange muligheter for fritidsaktiviteter.

Kart & Område

Absolute Estepona ligger i et område med god tilgang til strender, golfbaner og andre fasiliteter. Kartet viser beliggenheten i forhold til Estepona sentrum og andre nærliggende byer.

Beachfront room with ocean view, featuring a balcony and modern amenities.
Områdeguide: Bahía Dorada Estepona

Kommunikasjon & Fasiliteter

La Rada 0,8 km
Gibraltar (GIB) 36 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 64 km

Absolute Estepona ligger 0,8 km fra La Rada-stranden. Gibraltar lufthavn ligger omtrent 36 km unna, og Malaga lufthavn ligger 64 km unna. Nærmeste supermarked ligger 373 meter unna, og nærmeste sykehus ligger 2 km unna. Golfentusiaster vil sette pris på nærheten til flere golfbaner, inkludert Golf Academy Albayt Resort (289 m) og Finca Cortesín Golf Club (1,7 km).

Kilde: CTAN, Overpass/OSM

Natur & Klima

3848
Soltimer
5
Badesesong (mnd)
15m
Høyde over havet
19.2°C
Gjennomsnittstemperatur
1.9%
Helning til stranden

Estepona har et middelhavsklima med milde vintre og varme somre. Gjennomsnittstemperaturen varierer fra 12°C til 28°C. Området har over 3848 soltimer i året, og et svømmesesong som varer i omtrent 5 måneder. Beliggenheten ligger 15 meter over havet og har en svak helling ned mot stranden. Dette gir beboerne mulighet til å nyte solen og det behagelige klimaet.

Kilde: Open-Meteo

Strender & Fritid

Strender & Kyst

  • La Rada 0,8 km
  • Playa del Angel 1,6 km
  • Playa del Cristo 2,4 km
  • Playa de Punta Plata 2,5 km
  • Playa del Padron 3,9 km
  • Play Costa Natura (Nudist) 4,5 km

Golfbaner

  • Azata Golf 5,1 km
  • Estepona Golf 6,2 km
  • Golf Academy Albayt Resort 6,4 km
  • Club de Golf El Coto de la Serena 7,6 km

I nærheten av Absolute Estepona finnes det flere strender, inkludert La Rada (0,8 km), Playa del Angel (1,6 km) og Playa del Cristo (2,4 km). Området er også kjent for sine mange golfbaner, som Azata Golf (5,1 km) og Estepona Golf (6,2 km). Det finnes også en rekke sportsfasiliteter i nærheten, inkludert Better Bodies (0,4 km) og Centro Deportivo José Ramón de la Morena (0,4 km).

Regionens beliggenhet

Absolute Estepona ligger i Buenas Noches-området i Estepona, som ligger mellom Estepona og Casares. Estepona er en by og kommune på Costa del Sol i Sør-Spania. Området er kjent for sine strender, frodige vegetasjon og panoramautsikt over Middelhavet. Marbella ligger omtrent 25 minutter unna med bil, og Puerto Banús ligger 20 minutter unna.

Prosjektdetaljer

Prosjekt Absolute Estepona
By Estepona
Region Costa del Sol
Pris fra €644 000
Soverom 2 - 3
Bad 2 - 3
Boareal 114 - 153 m²
Pris per m² €5 649 / m²
Areal Costa del Sol
Terrasse 69 - 190 m²
Parkering Ja
Hage Ja
Svømmebasseng Ja
Ferdigstillelse Q2 2026
Utbygger Prime Invest
Matrikkelreferanse 2203305UF0320S0001FT
Energimerke B
Publisert 2026-05-11

Ref: CS559304

Sammendrag

  • Moderne leiligheter med havutsikt i Estepona
  • Under konstruksjon, forventet ferdigstillelse Q2 2026
  • Felles svømmebasseng og hageområde
  • Nærhet til strender og golfbaner
  • Høykvalitetsmaterialer og moderne design

Regional sammenligning

Sammenlignet med Atalaya Emotions og Brisas del Mar, som begge ligger i Estepona og har lignende prisklasser, tilbyr Absolute Estepona en mer boutique-lignende opplevelse med bare 24 boliger. Azure Estepona er et annet prosjekt i området, men har en lavere startpris. Absolute Estepona skiller seg ut med sin beliggenhet i Buenas Noches og sin fokus på moderne design og høy kvalitet.

Ofte stilte spørsmål Om dette prosjektet Absolute Estepona

Er det sant at den relative nærheten til motorveien gir lydproblemer?
Prosjektet ligger i nærheten av motorveien, noe som kan medføre støypåvirkning. Prosjektet kompenserer for dette med lydisolerende tiltak, som doble vinduer. Potensielle kjøpere bør vurdere dette aspektet ved beliggenheten.
Hvor langt er det til flyplassen?
Malaga lufthavn (AGP) ligger omtrent 64 km unna, og Gibraltar lufthavn (GIB) ligger omtrent 36 km unna.
Hvilke materialer brukes i konstruksjonen?
Leilighetene er bygget med høykvalitetsmaterialer, inkludert store porselensfliser, vegghengte toaletter og dusjskjerm i klart glass. Kjøkkenet er fullt utstyrt, og det er fokus på energieffektivitet med doble vinduer og gode isolasjonsløsninger.